W gorące dni organizm potrzebuje dużo płynów, aby utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia. Jednym z najlepszych sposobów na uzupełnienie płynów i składników odżywczych są świeżo wyciskane soki.Dlaczego właśnie soki? 

Przede wszystkim soki są bogate w witaminy i minerały, które pomagają nam przetrwać upał. Soki z owoców i warzyw zawierają też wiele antyoksydantów,które chronią nas przed wolnymi rodnikami i zapobie
gają chorobom. Kolejną zaletą soków jest to, że dostarczają one szybko energii. Owoce i warzywa są źródłem naturalnych cukrów, które są łatwo przyswajalne przez organizm. Dlatego sok to idealny napój dla osób, które potrzebują szybko uzupełnić energię w ciągu dnia. 

 


Samo zdrowie

Soki wyciskane na zimno zawierają więcej składników odżywczych niż te, które zostały poddane wysokiej temperaturze. Dlatego warto postawić na soki świeżo wyciskane przez specjalne maszyny. Taki sok ma najlepszy smak i zapach, oraz jest najbardziej zdrowy.Pomysł na orzeźwiąjący sok


Dlaczego warto pić soki w upalne dni? Po pierwsze, dlatego że są bogate w witaminy i minerały, które pomagają przetrwać upał. Po drugie, dlatego że dostarczają one szybko energię. Po trzecie, soki wyciskane na zimno zawierają więcej składników odżywczych niż te, które zostały poddane wysokiej temperaturze. Postaw na soki świeżo wyciskane, a poczujesz się lepiej w upalne dni!
Dlatego też poniżej podajemy przepis na orzeźwiający sok, który możesz wykorzystać podczas upalnych dni! :)Pyszny przepis!

Sok z marchewki, jabłka i imbiru:
Składniki:
- 3 duże marchewki, obrane i pokrojone na mniejsze kawałki
- 2 jabłka, pokrojone na mniejsze kawałki
- 1 mały kawałek świeżego imbiru, obrany i pokrojony na mniejsze kawałki
Sposób przygotowania:
1. Umieść wszystkie składniki w wyciskarce.
2. Wyciśnij sok i przelej do szklanki.
3. Odstaw na kilka minut, aby się osadził.
4. Wypij orzeźwiający sok, najlepiej z kostkami lodu.
Smacznego!