• Rekuperator ścienny Prana Origami 150 Standard

Symbol: 10459601053
2795.00
szt. Do przechowalni
Oblicz ratę
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Paczkomat Pobranie 0
Odbiór osobisty 0
Kurier inPost Pobranie 0
Kurier DPD Pobranie 0
POP Poczta Polska (Pobranie) 0
Punkt DPD Pickup pobranie 0
Paczkomaty InPost 0
Kurier inPost 0
Kurier DPD 0
POP Poczta Polska 0
Orlen Paczka 0
Punkt DPD Pickup 0
Dostępność Mało

Zamówienie telefoniczne: 510362845

Jak działa rekuperator PRANA?

 
Rekuperator PRANA ORIGAMI 150 STANDARD ーStrumienie powietrza przebiegają przez system miedzianego wymiennika ciepła ulokowanego wewnątrz modułu operacyjnego. Skuteczną rekuperację i wysoką jakość powietrza zapewnia odseparowanie dwóch różnych kierunków przepływu zarówno wewnątrz modułu operacyjnego, jaki na „wlocie - wylocie" (powietrze świeże i zużyte nie miesza się).  W systemie wentylacyjnym PRANA, zimą wypracowane ciepłe powietrze odprowadzane z pomieszczenia, ogrzewa powietrze zimne napływające z zewnątrz. Latem przeciwnie - wychładza. System nie wymaga filtrowania powietrza a miedziany wymiennik ciepła zabezpiecza i dezynfekuje poprzez miedziane kanały powietrza, które utrzymuje skład jonowy i naturalny komponent energetyczny powietrza „prana" dzięki odpowiednio dobranemu składowi stopu miedzi i odpowiedniej długości kanałów wymiennika.

 
imageEfekty działania rekuperatorów Prana

W efekcie hermetyzacji (w wyniku zastosowania najnowszych, szczelnych okien i drzwi), klimat wewnątrz wielu pomieszczeń uległ znacznemu pogorszeniu. Nie tylko grzyb, ale również wilgoć bardzo niekorzystnie wpływają na stan zdrowia ludzi, a zwłaszcza dzieci, prowadząc w skrajnych sytuacjach do zagrożenia bezpośredniego. W przypadku istniejących już obiektów, najlepszym (najmniej inwazyjnym) rozwiązaniem jest zastosowanie systemów rekuperacji rozproszonej PRANA. Przy zastosowaniu systemu rekuperacji Prana, właściwości energetyczne powietrza są takie same wewnątrz pomieszczeń jak na zewnątrz, nawet przy jego minimalnej wymianie. Stosowanie wietrzenia pomieszczeń metodą tradycyjną (otwierania okien) skutkuje utratą do 30% kosztów ogrzewania zimą i 70% kosztów klimatyzacji latem. Dzięki rekuperatorom Prana redukujesz koszty, zabezpieczając przy tym zdrowy mikroklimat: ściany bez grzybicy, suche okna. W systemie wentylacyjnym PRANA ciepłe powietrze, które wyprowadza się z pomieszczenia, grzeje powietrze zimne, napływające z zewnątrz. W okresie letnim chłodne powietrze wychodzące z pomieszczenia wychładza ciepłe powietrze napływające do pomieszczenia. Zimą - rekuperator oszczędza chłód od pracy klimatyzatora.

imageMontaż rekuperatora PRANA

 
Montaż należy przeprowadzić w górnej części ściany, graniczącej z przestrzenią zewnętrzną. Należy wykonać otwór przelotowy na zewnątrz o odpowiedniej średnicy w zależności od modułu, w którym za pomocą pianki montażowej lub innego uszczelniacza instaluje się moduł operacyjny. W ten sposób cały moduł operacyjny znajduje się wewnątrz ściany, a widoczne pozostają wyłącznie kraty wentylacyjne wewnątrz pomieszczenia i na elewacji. Otwór przelotowy należy wykonać ze spadkiem pod kątem 3-5 stopni na zewnątrz budynku. Długość modułu operacyjnego odpowiada grubości ściany w której jest zamontowane, z uwzględnieniem konieczności wysunięcia części wylotowej rekuperatora nie mniej niż 5mm. System wentylacji podłącza się do sieci stacjonarnej o napięciu 230V i częstotliwości 50Hz.

 
imageCo najważniejsze?   


Zachowują naturalne właściwości powietrza   Łatwość montażu - Specjaliści instalują rekuperator średnio w ciągu 2 godzin, bez uszkodzeń i konieczności remontu całego mieszkania / obiektu.    Wysoka energooszczędność.   Łatwe sterowanie przy pomocy pilota (dołączony do każdego modelu!)   Rekuperatory są zsynchronizowane z aplikacją mobilną na tablet i smartfon (Android, IOS), dzięki temu możesz kontrolować co dzieje się z powietrzem w Twoim domu niezależnie od miejsca w którym obecnie jesteś!   Ergonomia oraz łatwość obsługi.    W przypadku obiektów istniejących instalacja jest prosta i nie wymaga przeprowadzenia generalnego remontu.   Autonomiczność układu zdecentralizowanego PRANA eliminuje ryzyko awarii systemu centralnej rekuperacji (skutkujące wyeliminowaniem rekuperacji całego obiektu), a co ważniejsze, zmniejsza ryzyko zatruciem dwutlenkiem węgla i zaczadzenia (co może mieć miejsce w przypadku systemów rekuperacji centralnej).  Brak filtrów - Obsługa techniczna i materiały eksploatacyjne nie są wymagane.    Wielofunkcyjność systemu rekuperacji hybrydowej Prana - łatwa adaptacja do wszystkich rodzajów lokali i istniejących kanałów grawitacyjnych.   Kompaktowe rozmiary - Zauważalne są tylko kraty wentylacyjne, rekuperator pozostaje zamaskowany w ścianie.

 
image

Stan Nowy
Marka PRANA
Kod produktu PRANA150 STOP SMOG
Rodzaj rekuperator
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 4.4